Samsung Galaxy S24 tregon një dizajn të njohur përpara fillimit të 2024

foto

Nëse shpresonit për një dizajn revolucionar për Samsung Galaxy S24 të vitit të ardhshëm. Renderimet jozyrtare të telefonit të ardhshëm të publikuara nga SmartPrix në bashkëpunim me zbuluesin OnLeaks tregojnë një telefon me pamje shumë të ngjashme me Galaxy S23 të këtij viti, duke përfshirë një dizajn në katror dhe asnjë përplasje të përcaktuar të kamerës.

foto

Bazuar në këtë rrjedhje, çdo ndryshim i dukshëm do të jetë minimal. SmartPrix raporton se Galaxy S24 është gjithnjë pak më i gjatë dhe më i hollë se S23 që doli para tij, dhe madhësia e përgjithshme e ekranit thuhet se është pak më e madhe nga këndi në cep në 6.17 inç në vend të 6.1 inç . Ka ende tre lente kamerash të dukshme në pjesën e pasme të telefonit, për të cilat SamMobile thuhet se janë me të njëjtën rezolucion si S23; 50 megapikselë kryesore, 12 megapikselë ultra e gjerë dhe një telefoto 10 megapikselë me zmadhim optik 3x.

foto

Leaker Ice Universe shton se ekrani i Galaxy S24 ka të ngjarë të ketë një rezolucion 1080p, me një ndriçim maksimal prej 2500 nits. Madhësia e baterisë raportohet se vlerësohet në 4,000 mAh, me një shpejtësi maksimale të karikimit të shpejtë prej 25 W.

Një përplasje e specifikave në procesorin kryesor të Qualcomm të vitit 2024 (me gjasa të quhet Snapdragon 8 Gen 3) duket i mundshëm për modelet amerikane, por SamMobile raporton se Samsung mund ta pajisë edhe një herë telefonin me procesorin e vet Exynos në tregjet e tjera globale pasi të përdorë ekskluzivisht Snapdragon për Galaxy S23.

Thashethemet sugjerojnë gjithashtu se Samsung mund të lançojë Galaxy S24 pak më herët gjatë vitit sesa dy flamurët e tij të fundit, të cilët u zbuluan më 1 shkurt 2023 dhe 9 shkurt 2022. 9to5Google raportoi së fundmi mbi një parashikim nga zbuluesi Ice Universe i cili kontrolloi një datë lëshimi më 18 janar për Galaxy S24.