8 telefonat më të mirë nën 200 dollarë

foto

Po kërkoni një telefon për 200 dollarë ose më pak? Shikoni këtë listë të zgjedhjeve tona të preferuara të përballueshme.

Nëse keni nevojë për një telefon të besueshëm që është 200 dollarë ose më i lirë, keni ardhur në vendin e duhur.

Samsung Galaxy A01

Si më i lirë nga një seri i telefonave të Samsung, Galaxy A01 çuditërisht ofron shumë për çmimin e lirë të telefonit. Kjo përfshin një bateri me ngarkim të shpejtë 3,000 mAh për deri në 25 orë jetëgjatësi të baterisë, një dizajn të kamerës me lot dhe një ekran 5.7 inç.

Motorola Moto G

Pavarësisht rezolucionit të ulët të ekranit 720p, Moto G Fast është ende një vlerë e mirë nga Motorola. (Shpesh zbritet në 150 dollarë.) Ky smartphone i lirë ka një ekran me vrimë me vrima 6.4 inç, një konfigurim të kamerës së trefishtë dhe një procesor Snapdragon 665.

Samsung Galaxy A11

Galaxy A11 përmban një ekran 6.4 inç dhe tre kamera: një kamerë me kënd të gjerë 13 megapiksel, një revole me kënd të gjerë 5 megapiksel dhe një kamerë me thellësi 2 megapiksel. Ajo gjithashtu ofron një bateri të konsiderueshme 4,000 mAh për deri në 28 orë jetëgjatësi të baterisë dhe hapësirë ​​për ruajtje. Nuk ka karikim pa tel, por ka një fole të kufjeve të lakmuara shpesh.

Motorola Moto E

Megjithëse nuk është aq i mirë sa Moto G Fast i lartpërmendur, çmimi edhe më i lirë i Moto E e bën atë të përballueshëm. Aktualisht 70 dollarë, ai ka një ekran 6.2 inç, procesor Snapdragon 632 dhe konfigurim të kamerës dyfishtë në një dizajn modern, të hijshëm. Dhe për më shumë informacion,

Motorola Moto E6

Lëshuar në korrik 2019, smartphone Moto E6 tani është në dispozicion për 110 dollarë. Ajo përmban një aparat fotografik 13 megapiksel, një fole kufjesh dhe një ekran 5.5 inç. Çuditërisht, ajo gjithashtu ka një portë Micro-USB për karikim (në vend se USB-C më i ri).

LG K40

I disponueshëm për më pak se 200 dollarë, telefoni i mesëm LG K40 Android debutoi në vitin 2019 dhe përmban një ekran 5.7 inç, një sensor gjurmë gishtash dhe një aparat fotografik 13 megapiksel. Telefoni mundësohet nga një procesor okta-core dhe një bateri 3,000 mAh.

Motorola Moto G7 Play

Moto G7 Play i zbritur shpesh është një smartphone i preferuar me Android i përballueshëm. Ka një ekran 5.7 inç, një shtresë që nuk mund të largohet nga uji dhe një kamerë të vetme 13 megapiksel. Për ata që duan të bëjnë shumë selfie, në pjesën e përparme të telefonit do të gjeni një blic kamera selfie për të ndriçuar të gjitha ato momente të paharrueshme.

Motorola Moto G7 Power

Si telefoni me baterinë më afatgjatë që testuam në vitin 2019, Moto G7 Power mund t’ju zgjasë tërë ditën; gjatë provave laboratorike bateria e saj 5,000 mAh zgjati 23 orë, 10 minuta. Telefoni gjithashtu përmban një aparat fotografik 12 megapiksel, një ekran 6.2 inç dhe një lexues të gjurmëve të gishtave