Amazon Event 2021: Astro, Echo Show 15 dhe kamera e dronit të Ring

foto

Amazon njoftoi shumë pak në ngjarjen e saj të harduerit në Shtator 2021. Ne morëm një ekran krejt të ri Echo, veçori të reja të Inteligjencës Artificiale, dhe madje edhe një robot që duket se do të jetë shumë argëtuese të mbash nëpër shtëpi. Amazon është e qartë se do të sundojë familjen me një mori të llojeve të pajisjeve që synojnë t’ju mbajnë të sigurt dhe të lidhur.

Ngjarja e vitit të kaluar pa prezantimin e disa pajisjeve të reja Echo, shkopinjve Fire TV dhe sulmin e Amazon në lojërat me Amazon Luna. Këtë vit madje mund të mos ketë pasur aq shumë pajisje, por ajo që kemi marrë ishte mjaft mbresëlënëse.

Jo çdo pajisje është ende e disponueshme për para -porosi, por mund të regjistroheni për të marrë përditësime se kur ato pajisje do të jenë në dispozicion. Dhe duke pasur parasysh sa të njohura janë disa nga këto pajisje, duhet të regjistroheni shpejt para se të mbarojë hapësira!

Echo Show 15 i ri është ekrani më i madh inteligjent nga Amazon, i cili dyfishohet si një kornizë fotografike dixhitale që mund ta montoni në murin tuaj. Ajo vjen me veglat e reja Alexa të Amazon për të mbajtur më mirë detyrat në shtëpi. Mundësohet nga procesori i ri AZ2 Neural Edge që mundëson një veçori opsionale të Visual ID. Në këtë mënyrë, ai do të tregojë informacion kontekstual bazuar në anëtarët e familjes që njeh.

Amazon gjithashtu njoftoi avancime të reja të inteligjencës artificiale, me ngjarje të personalizuara të bazuara në të dhëna zanore dhe vizuale. Në këtë mënyrë, pajisjet mund të zbulojnë zhurma të caktuara si bip -i i një pajisjeje ose t’ju informojnë nëse e lini derën e garazhit të hapur. Përparimet si këto mund t’i japin përparësi shumë prej ekraneve më të mirë të zgjuar nga kompanitë e tjera.

Ky teknikisht nuk është një njoftim i ri, por Amazon më në fund po hap ftesa për ata që janë të interesuar të blejnë dronin e saj të ri Always Home Cam. Ajo përmban një aparat fotografik 2K për regjistrimin e videove në shtëpi dhe mund të fluturojë për disa minuta para se të kthehet në stacionin e tij të karikimit.

Nëse keni dashur ndonjëherë që një dron sigurie të fluturojë rreth shtëpisë tuaj, nuk doni ta humbisni këtë. Regjistrimet tani janë të hapura vetëm për banorët e SHBA.

Amazon Glow është pajisja ideale e thirrjeve video për fëmijët. Falë projektorit të tij unik të ndezjes, fëmijët dhe të dashurit tuaj mund të angazhohen së bashku si kurrë më parë, duke luajtur lojëra, duke lexuar libra dhe duke përfunduar enigma së bashku.

Amazon Glow është ndër të paktat përditësime të lidhura me fëmijët të shpallura në ngjarjen e Amazon, duke përfshirë asistentin e ri zanor nga Disney që do t’i lejojë fëmijët të bashkëveprojnë me personazhet e tyre të preferuar të Disney përmes pajisjeve Alexa, dhe shtesa të reja në Amazon Kids+ si LEGO Monkie Kid dhe të reja Lojë Super Spiun Ryan.

Halo View merr brezin e parë të fitnesit Amazon Halo dhe vendos një ekran AMOLED, duke u dhënë përdoruesve qasje të menjëhershme në të dhënat shëndetësore pa pasur nevojë të tërheqin telefonin e tyre. Për privatësi të shtuar, nuk ka mikrofon në grup si Halo origjinal. Amazon premton një javë jetëgjatësi të baterisë, e cila nuk është e keqe, megjithëse është në nivelin më të ulët kur krahasohet me gjurmuesit më të mirë të fitnesit në treg sot.

Thermostat Smart i Amazon është një pajisje e certifikuar nga Energy Star me një dizajn të thjeshtë që punon “me besueshmëri me shumicën e sistemeve ekzistuese 24V HVAC”. Falë Alexa, ajo do të rregullojë automatikisht temperaturën e shtëpisë tuaj për t’iu përshtatur preferencave tuaja kur jeni në shtëpi ose kur jeni larg, dhe ju mund të vendosni rutina në mënyrë që të ndryshojë sa herë që thoni gjëra të tilla si “Mirëmëngjes” ose “Mirë natë “.

Stacioni bazë i fundit i Amazon ofron veçori të përmirësuara të sigurisë falë ruterit të integruar TrueMesh eero Wi-Fi 6 për lidhje të besueshme. Pronarët gjithashtu mund të marrin monitorim opsional profesional me Ring Virtual Security Guard, një shërbim abonimi që monitoron furnizimet e videove tuaja me një kompani profesionale të sigurisë. Kjo do të ishte ideale kur jeni duke fjetur ose kur familja është larg me pushime.

Përveç Ring, Amazon gjithashtu ka një kompani tjetër, Blink, e cila ofron video kamera të zgjuara që mund të vendosen në të gjithë shtëpinë. Tani, Blink po lancon zilen e parë të videos, e cila mund të jetë me kabllo ose me bateri. Kur jeni në bateri, Blink Video Doorbell mund të zgjasë deri në dy vjet kur përdoret së bashku me Modulin Sync 2, i cili gjithashtu do të sigurojë ruajtje lokale me një USB drive.

Blink gjithashtu prezantoi një Kamera të re Floodlight, si dhe një montues të ri me energji diellore për kamerën Blink Outdoor.

Për të mos u ngatërruar me personazhin e njohur të PS5 nga Playroom i Astro, Amazon Astro i ri është një robot – po, një robot – që mund të bredhë dhe të monitorojë shtëpinë tuaj. Ajo përmban një ekran të madh me sy ekspresiv që gjithashtu mund të shfaqë detyrën e tij aktuale. Mund të përdoret edhe për video thirrje dhe mund të lëvizë nëpër shtëpi në mënyrë inteligjente për t’ju gjetur nëse është e nevojshme, gjë që është e dobishme veçanërisht kur çiftohet me shërbimin e ri Alexa Together, i cili do të jetë i disponueshëm së shpejti në Astro.