Apple Watch 7: Ora e re inteligjente mund të vijë në shtator

foto

Nëse jeni në kërkim të një ore të re inteligjente, mund të dëshironi të prisni për Apple Watch Series 7. Veshja e gjeneratës së ardhshme të Apple mund të përfshijë disa karakteristika shumë të pritura, duke përfshirë një ridizenjim të hijshëm, me tehe të sheshta, përmirësime të jetës së baterisë dhe ndoshta një sensor i ri për monitorimin e glukozës në gjak. Apple Watch 7 do të vijë gjithashtu me softuerin e ri WatchOS 8, i prezantuar në WWDC këtë qershor të kaluar. Ne nuk kemi një datë të saktë të lëshimit për Apple Watch 7, por ajo mund të zbulohet gjatë ngjarjes tjetër të Apple në vjeshtë.

Nëse zërat zhduken, Ora e re mund të jetë një azhurnim i vlefshëm nga Apple Watch Series 6 i vitit të kaluar, të cilin Apple e zbuloi në një ngjarje virtuale në Shtator 2020. Apple gjithashtu lëshoi ​​një orë inteligjente më të volitshme të vitit të kaluar, Apple Watch SE, e cila mund të vetë do të marrë një pasardhës në 2022.

Këtu keni gjithçka që kemi dëgjuar deri më tani për Apple Watch 7 nga thashethemet, rrjedhjet, spekulimet dhe ëndrrat. Ne do ta azhurnojmë këtë histori ndërsa dëgjojmë më shumë. Dhe nëse jeni të etur për më shumë thashetheme të Apple, shikoni përmbledhjen tonë të thashethemeve për iPhone 13, hamendjet tona më të mira për datën e lëshimit të iPhone 13, si mund të krahasohet iPhone 13 me iPhone 12 dhe cilat mund të jenë specifikimet e kamerës së iPhone 13. Plus, a ia vlen të blini një iPhone 12 tani? Po në lidhje me një iPhone 11 ose një iPhone SE?

Analisti Ming-Chi Kuo parashikoi vitin e kaluar se një Apple Watch i ridizenjuar mund të shfaqet në gjysmën e dytë të vitit 2021, kështu që ne jemi mjaft të sigurt që një Apple Watch i gjeneratës tjetër do të vijë; thjesht nuk e dimë saktësisht se kur. Ne nuk kemi shumë gjëra për të raportuar kur bëhet fjalë për datën e lëshimit të Apple Watch 7, por ne presim që veshja e re të zbulohet në një ngjarje vjeshte të Apple, me gjasë së bashku me iPhone 13 të përfolur.

Ne spekulojmë se ngjarja iPhone 13 do të zhvillohet më 8 shtator, por ky është një hamendësim i arsimuar dhe jo i bazuar në thashetheme apo rrjedhje. Ju mund të lexoni më shumë rreth parashikimeve të datës sonë të ngjarjes Apple, duke përfshirë “hipotezën e Ditës së Punës” të patentuar (jo në të vërtetë) në historinë e datës së lëshimit të iPhone 13. Nëse të dy supozimet janë të sakta, ne do të presim të shohim Apple Watch 7 më 8 shtator gjithashtu.

Apple ka një histori mjaft të qëndrueshme të zbulimit të modeleve të saj të reja të orëve inteligjente çdo vit në mes të shtatorit. Edhe në vitin 2020, kur pandemia e koronavirusit solli ngjarje të njoftimit të produkteve virtuale dhe shkaktoi përçarje në zinxhirin e furnizimit, duke vonuar zbulimin e linjës iPhone 12 të Apple për një muaj, Apple Watch Series 6 dhe Apple Watch SE të dy bënë paraqitjen e tyre më 15 shtator. , 2020, në një ngjarje në internet, dhe ata u lanë të lirë tre ditë më vonë në 18 Shtator.