Filmi i ri i Marvel, Shang-Chi ka dy skena post-kreditesh

foto

Shang-Chi dhe Legjenda e Dhjetë Unazave e Marvel nuk ka një, por dy skena pas kreditit. Oferta e fundit e ekranit të madh të MCU është një kohë e gjatë në përgatitje. Prodhuesi Kevin Feige ka qenë i interesuar për të bërë një film Shang-Chi për 20 vjet tani, dhe ai më në fund ka arritur të realizohet falë punës së regjisorit Destin Daniel Cretton. Shang-Chi u njoftua zyrtarisht se ishte në punë në San Diego Comic-Con në vitin 2019, me Simu Liu duke marrë rolin kryesor. Pas disa vonesave të lidhura me COVID, filmi do të shfaqet ekskluzivisht në kinema në 3 Shtator.

E vendosur pas ngjarjeve të Avengers: Endgame, Shang-Chi do të prezantojë heroin titullar të Liu-së ashtu siç vjen e kaluara e tij. Për vite me radhë, Shang-Chi është distancuar nga fëmijëria e tij dhe Dhjetë Unazat, organizata kriminale e drejtuar nga babai i tij Mandarin (Tony Leung). Sidoqoftë, koha e tij larg shtëpisë ka mbaruar, dhe ndërsa Mandarini punon për ta sjellë Shang-Chin përsëri në grupin e Dhjetë Unazave, Shang-Chi duhet të marrë një qëndrim. Ashtu si me shumicën e projekteve solo të Marvel, pritet që Shang-Chi të luajë një rol të madh në Fazën 4 të MCU dhe më gjerë.

Tani për tani, e ardhmja e Shang-Chi është e paqartë, por skenat e filmit pas kreditit mund të japin disa të dhëna. Marvel është bërë e njohur për bashkëngjitjen e momenteve shtesë në kreditet e tyre për të ngacmuar atë që do të vijë, dhe Shang-Chi nuk do të jetë përjashtim. Do të ketë dy skena pas kreditit, siç u konfirmua përmes premierës botërore që u zhvillua të hënën.

Dy është numri tipik për skenat e Marvel pas kreditit, megjithëse dihet se disa filma e ndryshojnë atë. Kohët e fundit, skena e veçantë e Black Widow pas kreditit krijoi shfaqjen e këtij viti të Disney+ Hawkeye, kështu që është e arsyeshme që skenat shtesë të Shang-Chi gjithashtu do të hapin rrugën për projektet e ardhshme. Ata me siguri do të lënë të kuptohet se ku do të shkojë personazhi tjetër pasi kjo mbetet një pikëpyetje e madhe. Në fakt, fansat mund të trajtoheshin me një paraqitje të shkurtër të tij duke u përshtatur së bashku me një hero tjetër të Marvel.

Në këtë pikë, asnjë ide nuk është shumë absurde, kështu që ka edhe një shans që një nga skenat e post-krediteve të Shang-Chi të krijojë Doctor Strange në Multiverse of Madness. Wong (Benedict Wong) tashmë është konfirmuar se do të ketë një rol në film, dhe ai më vonë do të shihet në Doctor Strange 2. Në të njëjtën kohë, skenat post-kreditore për Shang-Chi mund të jenë vetëm një nga ato më të kota , si momenti shawarma nga Avengers ose Goose duke pështyrë Tesseract në Captain Marvel. Tifozët mund të spekulojnë për javët e ardhshme ndërsa presin ta shohin vetë filmin.