IPad -i i Apple i vitit 2021 zbret në 299 dollarë në Amazon

foto

Mos u shqetësoni nëse keni humbur një marrëveshje të mëparshme për iPad 2021 të Apple. Amazon po shet iPad-in e nivelit 64 GB për 299 dollarë, ose 30 dollarë nga çmimi i zakonshëm. Varianti 256 GB ka rënë me një shumë të ngjashme në 449 dollarë. Kjo përputhet me një zbritje të mëparshme në Walmart, dhe aktualisht është çmimi më i ulët që kemi parë për pllakën e fundit 10.2-inç të Apple. Vetëm mos u shqetësoni për zgjedhjen e ngjyrave ose kohën e transportit – vetëm modelet Space Grey duket se janë në magazinë dhe do t’ju duhet të prisni një deri në tre javë.

Dizajni bazë i iPad nuk ka ndryshuar shumë vitet e fundit, por përmirësimet nën kapak janë veçanërisht të dukshme këtë vit. Tableti tani përdor një çip A13 Bionic që thuhet se është 20 për qind më i shpejtë se në iPadin e mëparshëm, duke e bërë atë një përshtatje më të mirë për lojëra ose detyra krijuese. Kjo gjithashtu mund të jetë një zgjedhje e mirë për një epokë të punës në distancë dhe vizitave virtuale të miqve, pasi një aparat fotografik ultra i gjerë 12MP ofron Qendrën Stage për t’ju mbajtur në dukje ndërsa lëvizni.

Thjesht mos prisni një rindërtim në të njëjtin nivel me iPad mini të ri ose iPad Air të vitit 2020. Ju nuk do të gjeni një dizajn me të gjithë ekranin, USB-C, mbështetje Pencil të gjeneratës së dytë ose një kamerë të përmirësuar të pasme. Kjo është për këdo që dëshiron një tabletë pa frills që duhet të zgjasë akoma gjatë-nëse kjo është gjithçka që ju po kërkoni, me siguri do të jeni të lumtur.