Jose Mourinho e quan Fortnite një “makth”

foto

Menaxheri Jose Mourinho e ka quajtur Fortnite “një makth” në një video të re të postuar nga A.S.

Duke marrë pjesë në një seri pyetjesh të menjëhershme, menaxheri i ekipit italian shpjegon mospëlqimin e tij për gjuajtësin e Epic Games, duke pretenduar se kjo shkakton që lojtarët e tij të mos shkojnë në shtrat në kohë, duke i lodhur kështu për lojërat e tyre të mëdha.

Pasi e quajti atë “një makth”, Mourinho vazhdon duke thënë “futbollistët qëndrojnë gjatë gjithë natës duke luajtur atë mut dhe ditën tjetër, ata kanë një lojë”.

Ai mendon se Instagrami është “argëtues” edhe pse i pëlqen muzika e Bryan Adams dhe Bruce Springsteen.

Ndoshta ai thjesht nuk është një tifoz i futbollistëve të cilët u vunë në dispozicion në Fortnite gjatë ngjarjes së fundit UEFA 20202. Kapiteni i Anglisë Harry Kane u bë një personazh i blershëm së bashku me Marcus Reus të Gjermanisë pas përfshirjes së Neymar Jr sezonin e kaluar.

Në fakt, Kane ka sugjeruar arsyen pse ai ishte në gjendje të mbahej i ftohtë nën presion në Kupën e Botës ishte sepse ai po luante shumë Fortnite me shokët e tij të skuadrës në Angli.

Mourinho kishte më shumë shpresë se AF Roma nuk do të ketë ndonjë ndeshje të rëndësishme së shpejti sepse The Rift Tour fillon më 6 gusht. Lojtarët do të jenë në gjendje të luajnë Fortnite për “një përvojë si asnjë tjetër, e mbushur me realitete të reja magjike dhe një rekord- thyer superstar ”.

“Fortnite është një vend për imagjinatën dhe të pamundurën,” tha Phil Rampulla, Shef i Markës në Epic Games. “Me Rift Tour, ne po sjellim një udhëtim muzikor në një jetë që lojtarët mund të përjetojnë, ndjejnë dhe bashkohen së bashku me miqtë e tyre.

“Ne mezi presim të zbulojmë titullin tonë kryesues dhe nuk mund të presim që fansat në të gjithë botën të festojnë me ne.”

Në lajme të tjera, EA ka zbuluar një trailer të ri të lojës për FIFA 2022 së bashku me një blog zhvillimi të thelluar që detajon mbi 40 përmirësime që studio ka bërë në lojë duke përfshirë, atë që ata po e quajnë “rifreskimi më i madh i animacionit në historinë e FIFA-s”.