Karakteristikat e Xiaomi Mi 11T Pro bëhen të ditura për publikun

foto

Raportohet se Xiaomi po lexon linjën e saj të re të telefonave inteligjentë të përballueshëm me rreze të lartë në formën e serisë Mi 11T. Ne kemi dëgjuar tashmë pak për modelin bazë në gamë, por informacione të reja në lidhje me Mi 11T Pro tani kanë rrjedhur.

Sipas kanalit në YouTube The Pixel (h/t XDA-Developers), modeli i serisë së serisë mund të ketë Snapdragon 888 SoC, një bateri 5000 mAh me mbështetje karikimi 120W dhe një ekran OLED 120Hz. Ky do të ishte një hap i dukshëm mbi Mi 10T Pro, i cili mbërriti me karikim 33W dhe një LCD 144Hz.

Detajet e çmimit gjithashtu u shfaqën, duke e vendosur Mi 11T Pro midis 13 dhe 15 milion dong Vietnamez (70 570 $-657 $). Mi 1oT Pro nuk zbarkoi në SHBA, por mbërriti në Evropë me 449 € (4 544 dollarë). Duke marrë parasysh përmirësimet e mundshme, një çmim pak i fryrë nuk duket shumë i keq për një kompromis, por ne rekomandojmë përdorimin e konvertimeve të monedhës si udhëzues dhe jo si ungjill. Sidoqoftë, Mi 11T Pro ka të ngjarë të jetë një nga telefonat më të lirë Snapdragon 888 në dispozicion së bashku me Realme GT.

Nëse kjo duket akoma pak e kushtueshme, Xiaomi thuhet se po përgatit një Mi 11T të mundësuar nga MediaTek, i cili duhet të nënvlerësojë vëllain e tij premium. It’sshtë vendosur gjithashtu të paketojë një OLED 120Hz, por përfshin një aparat kryesor 64MP brenda një grupi të trefishtë.

Xiaomi nuk e ka konfirmuar datën e lansimit të serisë Mi 11T, por thashethemet dhe historia e lansimit të serisë tregojnë për një debutim në fund të shtatorit.