Përdoruesit e Google Earth zbulojnë ‘Anije Akulli’ 400 metra të gjatë, në Antarktidë

foto

Me kalimin e viteve, ne kemi parë të gjitha llojet e gjërave të çuditshme dhe të mrekullueshme të kapura në kamera dhe të përjetësuara në Google Maps, duke përfshirë disa blloqe që kanë një copë, këmbët pa trup të një gruaje dhe një ‘bazë ushtarake sekrete’ në mes të shkretëtirës.

Struktura 400 metra e gjatë ka një ngjashmëri me një anije të madhe dhe madje duket se ka oxhaqe – natyrisht, zbulimi ka nxitur teori të ndryshme konspirative për objektet e fshehura në kontinentin e akullt.

Ajo u vu re nga një përdorues i YouTube,’Roja i Tokës’ i cili ndau një klip të gjetjes në kanalin e tij në YouTube pasi u informua nga dikush tjetër.

“Ky këtu është mbi 400 metra i gjatë – 428 metra për të qenë i saktë.

“Çfarëdo që të jetë, ajo duket si një anije. Një anije akulli, si të doni ta quani, kështu duket: një jaht 400 metra vetëm ulur atje në brigjet e Antarktidës.”

YouTuberi shpjegon se ‘anija e akullit’ ulet pak më poshtë Zelandës së Re, rreth 100 milje larg bregut të Antarktidës.

Përdoruesit e tjerë të YouTube janë po aq të magjepsur nga gjetja, me një që komenton videon: “Kjo duket si një jaht për të vërtetë !!!”

Një tjetër shkroi: “Omg! Dua përmbajtjen e Antarktidës! Një nga vendet më interesante/misterioze në këtë Tokë !!”

Një i tretë tha: “Kam dëgjuar njerëz që thonë se pas Luftës së Dytë Botërore ka pasur shumë lëvizje në Antarktidë; si lëvizja ushtarake, nuk jam e sigurt, por nuk do të më habisë. Faleminderit për ndarjen e fotografive të tilla fantastike dhe gjëra kaq interesante dhe të diskutueshme. atje @MrMBB333 “.

Diku tjetër në video, @MrMBB333 diskuton gjithashtu gjetje të tjera misterioze në kontinent, duke përfshirë “atë që duket si një silur” ose “ndoshta një nëndetëse”, e cila mat 50 metra të gjatë.