Dikush u mundua ta shndërrojë Modelin Plaid në nëndetëse, gjërat nuk shkuan siç ishte planifikuar

foto

Ky lloj sendi mund të duket sikur përshtatet në të njëjtën kategori me atë që Jackass bënte, por nuk është një përshtatje perfekte. Atje, publikut iu duk mjerimi i dikujt tjetër argëtues; këtu, është më shumë në rreshtat e “ne po e bëjmë këtë për të parë se si është, kështu që nuk do të keni nevojë”.

Theshtë e njëjtë me serinë e marifeteve të Street Speed ​​717 me Ram 1500 TRX. Mike e hodhi gjënë e keqe mbi 30 metra ose më shumë, vendosi baltë 44-inç mbi të (me një sasi të çmendur ndarësish në secilën rrotë për t’i përshtatur ato) dhe e kaloi sendin nëpër një përrua. Kjo pjesë e fundit i dha atij një gjobë prej 53,000 dollarë nga Komisioni i Peshqve dhe Varkave në Pensilvani.

Duke marrë parasysh marifetin që do të shihni gjithashtu përfshin vozitjen nëpër ujë, kjo pjesë e fundit nuk është një shenjë e mirë. Sidomos pasi gjoba mund të vijë mbi një vrimë prej 140,000 dollarësh në buxhet pasi pa marrë parasysh sa i kërkuar është Tesla Model S Plaid, askush nuk do të paguajë asnjë monedhë për atë që e ka zhytur plotësisht brendësinë e saj.

Për arsye të panjohura (mërzitje?), “Uncle Chet” i kanalit në YouTube “Chillin ‘with Chet” dëshiron të dijë se çfarë do të bëjë Model S Plaid i tij kur të vijë përballë një trupi uji 7 metra të thellë. E vetmja gjë që mund t’i themi është, “a e kanë bllokuar këta njerëz Elon Musk në Twitter?” A nuk e dinë ata Model S – dhe ndonjë Tesla tjetër, për këtë çështje – supozohet të lundrojë sikur të mos ishte punë e askujt? “Ne * def * nuk e rekomandojmë [këtë], por Model S noton aq mirë sa ta kthejë atë në një varkë për periudha të shkurtra kohore. Hidheni përmes rrotullimit të rrotave”, lexoi cicërimën e famshme nga 2016.

Me sa duket, ata mund të jenë të vetëdijshëm për këtë sepse ata planifikojnë të shtojnë një peshë. Megjithatë, ata gjithashtu duan të bëjnë sa më shumë nga makina të jetë e mundur hermetike, duke krijuar xhepa ajri që do të rrisin lundrueshmërinë e automjetit. Mënyra e vetme për ta kundërshtuar atë është të shtoni më shumë peshë. Po, kjo tingëllon çmenduri për një makinë që është 4,842 kilogramë e rëndë (2.2 ton), por ne dëgjojmë se edhe ata transportues ajrorë nuk janë saktësisht të lehtë, dhe ata ende notojnë.

Chet thotë se ata shtuan afërsisht 4,000 kilogramë më shumë (1.8 ton), dhe duhet të themi, që duket se duhet të jetë e mjaftueshme për të fundosur Plaid -in. Në vend që të përdorë një trup natyral me ujë, Chet vendos të ndërtojë pishinën e tij me makinë. Sidoqoftë, kjo nuk është për të shmangur bërjen e të njëjtit gabim që e mori Mike -n gjobë pasi ai vërtet teston lëvizjen e makinës në një liqen. Në rregull, pellg. Arsyeja e mundshme për pellgun e krijuar me porosi ishte thjesht të kesh shumë më tepër kontroll mbi mënyrën se si shpaloset gjithçka.

Edhe me 5,000 paund shtesë për të shkuar me 4,800 -in e tij origjinal, Model S thjesht refuzon të fundoset. Njëra nga rrotat e saj preku tokën, por duket se Chet do të ketë nevojë edhe për më shumë peshë nëse dëshiron të arrijë ëndrrën e tij për të drejtuar Plaid -in në fund të pishinës. Dhe ai e dëshiron atë, kështu që qëndroni të sintonizuar për vazhdimin.