Elon Musk shpërndan klipin nga videoja e stilit Grand Theft Auto me Cybertruck të Tesla duke lëvizur nëpër një botë post-apokaliptike të drejtuar nga robotë

foto

Elon Musk ndau një video të krijuar nga kompjuteri (CG) në llogarinë e tij në Twitter që tregon një botë post-apokaliptike ku robotët dhe njerëzit janë në luftë – por ylli i shfaqjes është Cybertruck i Tesla.

Klipi prej 48 sekondash, i cili duket si një skenë nga Grand Theft Auto, tregon një Cybertruck që vrapon nëpër rrugë të zbrazëta, duke trokitur gardhe dhe duke thyer një mur me robotë me katër këmbë.

Musk ngarkoi videon të Dielën, me mbishkrimin ‘Cybrrrtruck’, e cila gjithashtu përfshin një Tesla Roadster me dy njerëz të tjerë të cilët gjithashtu po ndihmojnë në shpëtimin e botës.

Pasagjerët në të dy automjetet kanë për detyrë të heqin një bombë të vendosur nga robotët, gjë që ata e bëjnë duke e bashkangjitur në Cybertruck dhe Roadster dhe duke e tërhequr atë në një shkëmb ku e hedhin përpara përpara se të dhurojë.

Video fillon me Cybertruck dhe Roadster duke fluturuar në një rrugë të zbrazët brenda asaj që dikur ishte një qytet – por tani është vetëm rrënoja dhe mbeturina.

Ekziston një pamje e personit të parë gjatë klipit, e cila transporton shikuesit në vendin e shoferit të Cybertruck zoom më afër një grupi robotësh me mitralozë, kur gruaja del nga ana e dritares dhe hap zjarr në shiun e plumbave. duke shkuar në rrugën e tyre.

Shoferi më pas thotë: ‘Do të të çoj drejt bombës’ e ndjekur nga, “Merre lehtë, është një copë tortë”.

dhe gara Cybertruck.

Automjeti futuristik i Tesla dhe ekipi Roadster u ngritën për të kapur bombën me zinxhirë dhe për ta tërhequr atë nga pozicioni i saj.

Kamioni kibernetik mund të shihet duke rrëzuar robotë dhe gardhe ndërsa drejtohet për në bombë. Më në fund arrin tek bomba dhe lëshon një zinxhir që kapet në bombë dhe e nxjerr atë nga pozicioni.

‘Errësira po vjen. Tani eshte koha. Nowshtë tani ose kurrë. Thjesht shkoni për të, “thotë shoferi përsëri ndërsa Cybertruck dhe Roadster fluturojnë nga një shkëmb dhe në ajër ku një vorbull masive rrethore e pret atë.

Musk zbuloi për herë të parë Cybertruck tërësisht elektrik në 22 nëntor 2019, gjatë një shfaqje të drejtpërdrejtë ku ai mori të urtin në Los Angeles Auto Show.

Sidoqoftë, ajo që Musk mendoi se çfarë do të ishte një shfaqje e suksesshme përfundoi në siklet pasi u thye xhami në një demonstratë menjëherë pasi ai u mburr me të dukej “i thërrmueshëm”.

Gjatë njoftimit të kamionit – i cili duket si një automjet i blinduar me brinjë këndore – shefi i dizajnit Tesla Franz von Holshausen u përpoq të provonte se xhami ishte ‘i papërshkueshëm nga uji’ duke hedhur një top të metaleve të rënda nga një distancë e afërt.

Musk u dëgjua duke mërmëritur ‘o Zoti im’ kur gota u thye.

Trupi i kamionit tërësisht elektrik bazohet në një makinë sportive Lotus Esprit të vitit 1976 Musk në pronësi të vitit 2013 dhe u përdor në filmin e James Bond të vitit 1977 ‘The Spy Who Loved Me’.

Tesla ende nuk e ka lëshuar Cybertruck në treg, por Forbes raportoi vitin e kaluar se më shumë se 500,000 njerëz kanë porositur automjetin unik që mund të kushtojë deri në 69,900 $.