GTA 5 në PS5 dhe Xbox Series X | S vonohet deri në mars 2022, shfaqet një rimorkio e re në PlayStation Showcase

foto

Grand Theft Auto V po vjen në PS5 dhe ne patëm një shans për të parë se si do të duket loja-e lëshuar për herë të parë tetë vjet më parë-në pajisjet e gjeneratës së re. Pjesa më argëtuese e argëtimit në histori duket se është gati të bëhet edhe më e madhe, duke gjykuar nga ajo që u shfaq si Showcase PlayStation të enjten. Loja gjithashtu u shty në 2022 në PS5 dhe Xbox Series X | S për t’i dhënë ekipit më shumë kohë për ta bërë gati për lansim.

Rimorkio tregoi disa nga mjediset e mrekullueshme të GTA V dhe veprimin me oktan të lartë. Ai gjithashtu premtoi grafikë të përmirësuar, lojë të përmirësuar dhe kalim “pa probleme” midis tre personazheve kryesorë. Kontrolloni atë më poshtë.

Ne gjithashtu mësuam se pritja për GTA V dhe GTA Online do të jetë më e gjatë nga sa pritej, me lojën që tani pritet të mbërrijë në Mars 2022 në krahasim me 11 Nëntor 2021. Loja po vjen edhe në Xbox Series X | S, por që versioni nuk u diskutua gjatë konferencës së Sony, natyrisht.

“Ndërsa ne jemi jashtëzakonisht të ngazëllyer për të sjellë GTAV në gjeneratën e fundit të tastierave, loja kërkon disa muaj shtesë për lustrim dhe rregullim të mirë,” tha studio. “Ne mezi presim të ndajmë më shumë detaje në lidhje me këto versione të zgjeruara dhe të zgjeruara së shpejti, duke përfshirë versionin e ri të pavarur të GTA Online që gjithashtu vjen në PlayStation 5 dhe Xbox Series X | S në Mars.”

“Lojtarët mund të presin një sërë përmirësimesh teknike dhe grafike në të gjithë përvojën duke përfshirë përmirësime të performancës për automjete të zgjedhura në GTA Online dhe shumë më tepër,” tha Rockstar në një postim në blog.

Grand Theft Auto V aktualisht është në dispozicion në PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One dhe PC, dhe Grand Theft Auto Online mbështetet në të gjitha platformat, por PS3 dhe Xbox 360. GTA Online do të jetë gjithashtu në dispozicion falas për tre muaj në PS5 në nisje.

Siç u njoftua më parë, lojtarët e GTA Online në PS4 mund të fitojnë $ 1,000,000 GTA çdo muaj derisa GTA Online të lëshohet për PS5 në Mars 2022.

Grand Theft Auto V është një xhongernaut i sinqertë, duke arritur shitje prej 150 milion njësive, me GTA Online që vazhdon të performojë mirë. Suksesi i vazhdueshëm i GTA Online mund të ndihmojë në shpjegimin pse nuk kemi dëgjuar asgjë për GTA 6 akoma.