Ndoshta nuk do të gjeni një marrëveshje më të mirë se kjo në Galaxy S21 Ultra

foto

Edhe pse Galaxy S21 Ultra kushton 200 dollarë më pak se paraardhësi i tij, 1200 dollarë janë ende shumë para, por fatmirësisht, e Premtja e Zezë është këtu, dhe Samsung dhe Amazon të dy kanë humbur disa para nga pajisja.

Galaxy S21 Ultra është lloji i pajisjes që është shumë e vështirë të kalosh me çmimet e reja të zbritura. Është diçka si një pikë referimi për flamurët e Android, duke ofruar një ekran të mrekullueshëm 6.8 inç me një shpejtësi rifreskimi 120 Hz, çipin Qualcomm Snapdragon 888 dhe një bateri gjigante 5,000 mAh.

Sistemi i kamerës përmban një sensor kryesor 108MP, një kapëse ultra të gjerë 12MP, dy kamera telefoto me zmadhim optik 3X dhe 10X dhe një modul të fokusimit automatik me lazer. Për selfie, ekziston një kamerë e përparme 40 MP e vendosur në një vrimë.

Telefoni gjithashtu duket i shkëlqyeshëm dhe Samsung është angazhuar për tre vjet përditësime të softuerit. Galaxy S21 Ultra është gjithashtu pajisja e parë e kompanisë jo-Note që mbështet stilusin S Pen. Këshilla të tjera përfshijnë një lexues të gjurmëve të gishtërinjve në ekran dhe xhami Gorilla Victus në pjesën e përparme dhe të pasme për mbrojtje.

Nëse preferoni ta merrni pajisjen nga Amazon, lajmi i mirë është se do të kurseni edhe më shumë, 300 dollarë për të qenë specifik. Kjo është aq e mirë sa të bëhet dhe ju duhet të veproni shpejt nëse dëshironi të pengoni një njësi përpara se të mbarojë stoku.

Natyrisht, jo të gjithë duan një flamur të plotë, dhe nëse është kështu për ju, a mund t’ju rekomandojmë Galaxy S20 FE, i cili ishte tashmë një flamur i madh buxhetor me 699 dollarë, por tani është i papërmbajtshëm me 549,99 dollarë.

Telefoni ndodhet midis Galaxy S20 dhe S20 Plus dhe ofron një ekran 6,5 inç 120 Hz, çipin Snapdragon 865, një qelizë 4,500 mAh dhe një sistem kamerash të trefishtë me një sensor kryesor 12 MP, një njësi ultra të gjerë 12 MP, një lente telefoto 8 MP me Zmadhimi optik 3x. Kamera e përparme ka një rezolucion prej 32 MP.

Dëshironi të eksploroni edhe më shumë opsione? Shikoni telefonat e tjerë Samsung që po shiten me zbritje për momentin.