Nxitoni! Çmimi më i ulët i dronit DJI Mavic Mini për të Premten e Zezë skadon së shpejti

foto

Marrëveshja më e mirë e dronëve të së Premtes së Zezë që kemi parë deri më tani do të skadojë brenda disa orësh, me DJI Mavic Mini Fly More Combo të Amazon (tani 299 dollarë, ishte 399 dollarë) që funksionon vetëm deri në mesnatë (PT). Rënia e çmimit prej 100 dollarësh është çmimi më i ulët që kemi parë për paketën e dronit, i cili përfshin dy bateri shtesë midis ushqimeve të tjera.

DJI nuk ka lançuar asnjë nga ofertat e veta të së Premtes së Zezë këtë vit, por për fat të mirë Amazon ka ndërhyrë me këtë pazar për fluturuesit fillestarë. Ai e zbret çmimin e Mavic Mini Fly More Combo në të njëjtin nivel me atë të pavarur DJI Mini SE – vetëm në këtë marrëveshje Mavic Mini, ju merrni tre bateri (në vend se një) dhe një mori pajisjesh të tjera të dobishme, duke përfshirë një qendër karikimi. një çantë transportuese dhe mbrojtëse mbështetëse.

DJI Mavic Mini mund të jetë pasuar tani nga DJI Mini 2, por është ende një nga dronët fillestarë më të mirë përreth – dhe kjo ulje çmimi prej 25% në Fly More Combo ka të ngjarë të jetë një nga ofertat më të mira të dronëve të së Premtes së Zezë. vit.

Në fillim të këtij viti, DJI Mini SE mbërriti për të ofruar një alternativë të volitshme ndaj DJI Mini 2 më të ri – por kjo marrëveshje e Mavic Mini ofron vlerë edhe më të mirë, sepse ju merrni të gjitha shtesët Fly More Combo (të cilat zakonisht rekomandojmë t’i blini me DJI të ri dronë) për të njëjtin çmim si një Mini SE i pavarur.

Një nga arsyet pse DJI Mavic Mini mbetet një dron kaq bindës buxhetor janë mënyrat e automatizuara të fluturimit të DJI, të cilat përfshijnë Quickshots si ‘Helix’ dhe ‘Dronie’, dhe inteligjencën e tij të besueshme të Kthimit në Shtëpi. Ju gjithashtu merrni një kohë fluturimi 30-minutëshe dhe pamje mbresëlënëse të qëndrueshme nga sensori i tij 1/2,3 inç, i cili gjithashtu mund të shkrep foto 12 MP.

Ndryshe nga DJI Mini 2 dhe Mini Se, Mavic Mini është gjithashtu i pajtueshëm me aplikacionin e dobishëm Litchi, i cili sjell shtesa të dobishme si gjurmimi i subjekteve. Pra, në përgjithësi, është një zgjedhje e shkëlqyer për fluturuesit fillestarë me këtë çmim të ri të ulët.