Ora inteligjente Android më e mirë në 2021

foto

Pavarësisht nëse e përdorni për funksionet e tij të ndjekjes së fitnesit, ose si një alternativë më pak tërheqëse për telefonin tuaj, një orë inteligjente mund të jetë një shtesë e shkëlqyer për arsenalin tuaj të teknologjisë në vitin 2021. Megjithatë, nëse keni një telefon Android dhe nuk jeni të gatshëm të kaloni në një iPhone, do të duhet të heqësh dorë nga Apple Watch popullor në favor të një pajisje të veshshme që është në përputhje me sistemin tuaj të preferuar operativ. Për fat të mirë, ka shumë pretendentë të denjë për orë inteligjente Android për pothuajse çdo buxhet që ofrojnë veçori kryesore si ndjekja e aktivitetit dhe veçori të tjera të fitnesit, një sensor i rrahjeve të zemrës, Samsung Pay dhe më shumë.

Nëse jeni duke kërkuar për orën më të mirë inteligjente Android, shikoni rekomandimet më poshtë. Ju do të vini re se ne nuk po rekomandojmë asnjë orë të mundësuar nga Wear OS e Google për dy arsye: Ne nuk kemi rishikuar shumë të reja vitin e kaluar, dhe Google dhe Samsung po rindizin platformën më vonë në vitin 2021. Çdo pajisje me orë inteligjente Android e listuar këtu është një veshje e fortë me karakteristika të shkëlqyera të orës inteligjente që kombinohet pa probleme me pajisjen tuaj Android ose telefonin Android. Ne do ta përditësojmë këtë listë më të mirë të orëve inteligjente Android në mënyrë periodike ndërsa rishikojmë produkte të reja.

Ora inteligjente Versa 3 është e pajtueshme me telefonat iOS dhe Android dhe ju lejon të zgjidhni midis Alexa ose Google Assistant si ndihmës tuaj zanor. Ai nuk ofron të gjitha aplikacionet dhe veçoritë e zgjuara që bëjnë disa nga konkurrentët e tij, por është një orë inteligjente e rrumbullakosur mirë me shumë veçori shëndetësore dhe palestër për t’ju mbajtur në rrugën e duhur, të tilla si GPS në bord dhe njoftimet e monitorimit të rrahjeve të zemrës. Përdoruesi Android mund ta përdorë këtë pajisje të veshshme për të marrë njoftime për thirrjet, tekstet dhe ngjarjet e kalendarit. Nëse telefoni juaj Android është afër, mund të përdorni Fitbit Versa për të dërguar një përgjigje të shpejtë. Wshtë ora inteligjente më e mirë në këtë listë për gjurmimin e gjumit dhe madje ju jep një zbulim të të dhënave tuaja SpO2 dhe temperaturës së trupit brenda natës (për përdoruesit e Fitbit Premium). Jeta e baterisë është gjithashtu më e mirë se shumica: kam marrë rreth katër ditë të plota (dhe netë) të përdorimit me ekranin gjithmonë të ndezur.

Garmin bën shumë orë inteligjente të shkëlqyera për entuziastët e fitnesit, por ato jo gjithmonë kanë aq shumë veçori të zgjuara. Ora inteligjente hibride Venu 2 ofron më të mirën nga të dy botët. Mund t’i përgjigjeni njoftimeve nga ora me përgjigje të shpejta, të përdorni pagesa pa kontakt me Garmin Pay dhe të ruani muzikë nga aplikacione si Spotify. Ekrani rrethor i ndritshëm AMOLED është i lehtë për tu parë jashtë dhe bateria zgjat 5 ditë ose më shumë.