Posterët e para-porositjes së serisë Samsung Galaxy S23 shfaqen përpara lançimit

foto

Na ndajnë vetëm pak ditë nga eventi Galaxy Unpacked 2023 i planifikuar për 1 shkurt, ku Samsung do të zbulojë linjën Galaxy S23. Ashtu si në vitet e mëparshme, seria Galaxy S23 do të përbëhet nga tre telefona: Galaxy S23, Galaxy S23+ dhe Galaxy S23 Ultra. Pothuajse të gjitha informacionet për të gjithë formacionin janë tashmë atje në internet.

foto

Edhe dizajnet dhe specifikimet zyrtare janë shfaqur në internet përpara fillimit të serisë Galaxy S23. Tani, këshilltari Evan Blass ka shpërndarë posterat zyrtarë të para-porositjes së Galaxy S23, Galaxy S23+ dhe Galaxy S23 Ultra. Posterët e parë të para-porositjes tregojnë Galaxy S23 dhe Galaxy S23+ me vanilje, përkatësisht në ngjyrën bezhë dhe rozë të lehtë. Paneli i pasmë i Galaxy S23 dhe Galaxy S23+ duket i mahnitshëm, falë modulit të ri të kamerës të frymëzuar nga modeli Ultra, duke i dhënë pajisjes një pamje minimale.

foto

Duke folur për posterin e rrjedhur të para-porositjes për Galaxy S23 Ultra, ai tregon flamurin premium në opsionin e tij të ri të ngjyrave botanike. Në poster shfaqet edhe S Pen. Dizajni i telefonit, siç u zbulua disa herë më parë, duket i ngjashëm me Galaxy S22 Ultra 2022. Por Galaxy S23 Ultra do të sjellë një sërë veçorish të reja të kamerës. Kjo përfshin performancën e përmirësuar të kamerës gjatë natës dhe kamerën 200 MP, mostrat e së cilës janë spektakolare.

Specifikimet zyrtare të Galaxy S23 Ultra janë gjithashtu të disponueshme, të cilat mund të ndihmojnë në vendimin tuaj nëse do ta blini apo jo pajisjen. Ndërsa Samsung është gati të rrisë çmimin e serisë Galaxy S23 në Korenë e Jugut, klientët në SHBA mund të marrin frymë lehtësisht pasi një dokument i zbuluar tregon se kompania nuk po e rrit çmimin në vend.