Google Pixel 6 vjen me një çmim fillestar prej 599 dollarësh.

foto

Me një çmim fillestar prej 599 dollarë, Pixel 6 i ri sigurisht që nuk është shumë i shtrenjtë për përdoruesit e Android të varur nga shpejtësia, duke nënvlerësuar mjaft nga telefonat më të mirë buxhetor 5G atje, duke përfshirë Galaxy S20 FE dhe “të rregullt” të Apple. iPhone 13.

Por nëse vërtet dëshironi t’i mbani shpenzimet në minimum këtë sezon festash, Google Store në SHBA nuk ofron saktësisht shumë opsione të shkëlqyera. Pixel 4a prej 349 dollarësh, për shembull, është një model i shkëlqyeshëm i rangut të mesëm, por procesori Snapdragon 730 nuk është më asgjë për t’u shkruar, dhe mbi të gjitha, celulari 5.8 inç nuk ka qenë në gjendje për mjaft kohë. tani.

I lëshuar pothuajse një vit më parë, Pixel 4 pak më i vogël është edhe më i vështirë për t’u ardhur nga shteti në ditët e sotme për shkak se, mirë, është ndërprerë më shumë se një vit më parë. Por vetëm për një kohë jashtëzakonisht të kufizuar, 5.7 inç i prodhuar nga Google është në shitje me një çmim të ulët prej 349.99 dollarë.

Po flasim për të njëjtin çmim të listës si Pixel 4a i mesëm, por me specifikime të nivelit të lartë (nga 2019) në kuvertë. Gjegjësisht, një Snapdragon 855 SoC që është padyshim më i shpejtë se çdo procesor i vetëm i smartfonëve jo-flamor të lëshuar në dy vitet e fundit, si dhe një ekran mjaft i qetë P-OLED 90 Hz me një rezolucion prej 2280 x 1080 piksele, numër i mirë 6 GB RAM, Sistemi i shkëlqyeshëm i kamerës së dyfishtë 12 + 16 MP me pamje nga pas, dhe mirë, një bateri mjaft dërrmuese 2,800 mAh e pajisur me karikim të shpejtë dhe mbështetje për karikim pa tel.