Laptopi Dell XPS 13 (9305) Tani 637 dollarë në Dell

foto

Me afrimin e së Premtes së Zezë, më shumë shitës po ulin çmimet në harduerin e markës. Sot po ndajmë një ofertë nga Dell për laptopin XPS 13 (9305), modeli i tyre i gjeneratës 2020. Çmimi i rekomanduar për këtë version të XPS 13 është 950 dollarë, por aktualisht është i zbritur në 637 dollarë.

Kur bëhet fjalë për zbritjet në laptopët më të rinj, ato kanë tendencë të jenë të pakta dhe nuk e bëjnë këtë ofertë shumë më të dukshme pasi ky laptop mundësohet nga një procesor i gjeneratës së 11-të Intel Core i5-1135G7 me 8 GB LPDDR4x.

XPS 13 (9305) përmban një ekran 13,3 inç me një rezolucion FHD prej 1920px x 1080px, i mbështetur me Intel Iris Xe Graphics. Procesori i tij i gjeneratës 11 Intel Core i5-1135G7 “Tiger Lake” ka 4 bërthama, 8 fije dhe është i aftë të arrijë shpejtësi deri në 4.2 GHz. Përdoruesit mund të presin që Windows 11 Home të jetë i parainstaluar në laptop.

Sa i përket ruajtjes, ky edicion i XPS 13 ka 256 GB hapësirë në një SSD të brendshme M.2 PCIe. Për sa i përket mbështetjes me valë, ai mund të përdorë Wi-Fi 6 dhe Bluetooth 5.1.

Sipas specifikimeve zyrtare nga Dell, ai mban një bateri 52 WHr. Ekzistojnë gjithashtu porte të shumta për të përfituar, duke përfshirë dy porte Thunderbolt 4, një port USB 3.1 Gen 2 Type-C dhe një fole audio 3.5 mm.