Loja e ardhshme e Valve mund të ketë rrjedhur

foto

Loja tjetër e Valve duket të jetë një gjuajtje heroike me shumë lojtarë të njohur si Deadlock. Kjo është sipas rrjedhjeve nga testuesit e lojërave të postuara në mediat sociale më herët sot, me disa nga detajet e verifikuara nga datamineri i njohur i Valve @GabeFollower dhe vëzhguesi i Valve Tyler McVicker.

foto

“Që kur testuesit filluan të shpërndajnë pamjet e ekranit të Deadlock në të gjithë vendin, këtu janë ato që mund t’i verifikoj, duke shfaqur një nga heronjtë e quajtur Grey Talon,” postoi @GabeFollower në X.

foto

Postimi përfshinte katër pamje nga gjoja nga loja, ku paraqiten personazhe (njëri prej të cilëve duket si Snajper nga Team Fortress 2) që luftojnë në një hartë të qytetit që duket se të kujton qytetin 17 të Half-Life 2. Një imazh tjetër tregon një hero të quajtur Grey Talon dhe përfshin ikonat e armëve dhe aftësive të personazhit me një përshkrim të shkurtër.

Deadlock nuk ishte një lojë për të cilën Valve dha ndonjë tregues se ishte në punë, kështu që zbulimi i tij është sigurisht befasues. Në fillim të kësaj jave, GabeFollower ndau më shumë informacion rreth Deadlock në faqen e tyre X, duke shkruar se loja është “gameplay interesante me ritme të shpejta ADHD. Kombinimi i Dota 2, Team Fortress 2, Overwatch, Valorant, Smite, Orcs Must Die. Shkence.info ka kontaktuar me Valve për koment.

Megjithëse Valve tani njihet kryesisht për platformën e saj të publikimit të PC-ve Steam dhe Steam Deck, kompania është ende duke bërë lojëra. Vitin e kaluar, Valve lëshoi ​​​​Counter-Strike 2, një përditësim për Counter-Strike GO shumë të njohur. Në vitin 2017, presidenti dhe bashkëthemeluesi i Valve, Gabe Newell ndau se kompania po punonte në tre ” lojëra të plota ” për VR, me një prej tyre hitin e vitit 2020 Half-Life: Alyx. Deadlock nuk duket të jetë një titull VR, kështu që mund të ketë edhe më shumë lojëra sekrete të Valve në horizont.