M1 MacBook Pro i Apple ka 150 dollarë zbritje sot

foto

MacBook Pro mbetet opsioni më i lartë i Apple për laptopë me procesorë të shpejtë M1. Ka bisedime për modele të reja me një përditësim të përfolur të M1X, por tani për tani, nëse jeni duke kërkuar më të mirën që M1 ka për të ofruar në formën e një laptopi, është MacBook Pro i vonë-2020. Sot, 13-inç M1 MacBook Pro është 150 dollarë zbritje në Amazon dhe Best Buy, duke e ulur atë në 1,150 dollarë me 256 GB hapësirë ruajtëse ose 1,350 dollarë për 512 GB. Ky është çmimi i dytë më i mirë i të gjitha kohërave në laptopin e njohur nga Apple.

Ne shpesh ofrojmë lëvdata për homologun e tij MacBook Air, i cili del në shitje më shpesh dhe ende zbritet aktualisht në 850 dollarë, por MacBook Pro është një azhurnim i shkëlqyeshëm për ata që kërkojnë pak më shumë performancë me një ekran më të mirë dhe më të ndritshëm. Ju gjithashtu merrni shiritin me prekje me modelin Pro, një veçori polarizuese për disa, por ndërsa ka atë mbajtjen nga Macet e Intel-it të gjeneratës së mëparshme, ne fatmirësisht e kemi kaluar mirë epokën e tastierës flutur-plus ka një çelës të duhur Escape.

Në botën e Chromebooks, ka shumë opsione me kosto të ulët, por asgjë krejt si Lenovo Chromebook Duet. It’sshtë zgjedhja jonë e preferuar e buxhetit në të gjithë botën e Chromebook për propozimin e tij të vlerës, dhe disi u bë edhe më mirë me një çmim të ri të ulët të të gjitha kohërave prej 199 dollarë në Best Buy. Kjo përfundon nivelin më të ulët historik të mëparshëm me 50 dollarë shtesë.

Dueti Chromebook ofron një sasi të jashtëzakonshme aftësish nëse doni një makinë të vogël për produktivitet të lehtë në lëvizje ose nëpër shtëpi, dhe nëse vlerësoni një faktor të shkëputshëm të formës së tastierës. Zëvendësimi i tij, Chromebook Duet 5, pritet të dalë muajin tjetër. Sidoqoftë, me një çmim fillestar më të lartë prej 430 dollarë, nuk do të ketë shitje kaq të mira për një kohë të gjatë.

Sapo keni marrë një iPhone të ri 13 ose 13 Pro? Keni nevojë për disa karikues, magnetikë apo ndryshe? Amazon ka një mori zgjidhjesh të tarifimit Anker në marrëveshjen e saj të ditës deri në 45 përqind zbritje. Ofertat e tij përfshijnë një jastëk magnetik të karikimit të ngjashëm me një grumbull MagSafe për 20 dollarë; një mbajtës magnetik karikimi 2 në 1 për një iPhone 12, 13, ose karikim pa tel AirPods për 27 dollarë; dhe madje edhe një bankë energjie 10.000 mAh që vjen me një karikues USB-C 18W për 30 dollarë.

Për adoptuesit e fundit të iPhone atje, mund të blini një ngarkues USB-C 20W (12 dollarë) dhe një jastëk karikimi pa tel magnetik (20 dollarë) së bashku për më pak se një qese MagSafe-pa ngarkues-nga Apple. E vetmja gjë që duhet të keni parasysh nëse jeni duke shkuar në këtë rrugë ose zgjidhni stendën 2 në 1 është se prodhimi maksimal i karikimit të telefonit do të jetë 7.5W dhe jo 15W i plotë i MagSafe të Apple.

Gjithashtu i disponueshëm në Marrëveshjen e Ditës së Amazon është deri në 57 përqind zbritje në August Smart Lock Pro (gjenerata e tretë). Ky është kyçi i mençur pak më i vjetër i modelit nga gushti, i cili kërkon një qendër plug-in Connect, por mund ta blini për një çmim të ri të ulët të të gjitha kohërave prej $ 99 në argjend ose gri të errët.

Një nga karakteristikat e dobishme të Smart Lock Pro është se punon me bllokimin tuaj ekzistues, duke minimizuar sasinë e punës që kërkohet për të përmirësuar hyrjen e shtëpisë tuaj. Ekziston edhe një pako opsionale e tastierës, e zbritur në 159 dollarë sot, për qasje përmes hyrjes së kodit.

Pritet të ndodhë një ngjarje harduerike e Amazon, dhe me të mund të vijë një mori produktesh të reja, kjo është arsyeja pse ne mund të shohim oferta kaq të mira në produkte si August Smart Lock Pro dhe gjenerata e parë e Amazon Echo Show 5. Ky i fundit është ekrani më i vogël i zgjuar Echo Show që u lëshua në vitin 2019 dhe tani është në dispozicion për çmimin e tij më të mirë ndonjëherë: vetëm 45 dollarë në Amazon dhe Target.

Echo Show 5 është i përsosur si një orë alarmi pranë krevatit, në kuzhinë, apo edhe si një banjë banjo për muzikë dhe media player-meqenëse kamera e integruar mund të bllokohet nga një qepen fizik. Shtë një ekran ndihmues pak i zgjuar që mund të përshtatet pothuajse kudo dhe është mjaft i aftë, falë ekranit të tij të ndritshëm me prekje dhe altoparlantëve me zë të lartë. Ka veçanërisht shumë për të pëlqyer për këtë çmim të ri të ulët prej 45 dollarë.