Moto G Power (2022) është telefoni i parë buxhetor i Motorola me një ekran 90Hz

foto

Harrojeni sezonin e festave – Motorola po kalon direkt në 2022 duke njoftuar edicionin më të ri në serinë e saj Moto G Power.

Amerika e Veriut është zakonisht rajoni i fundit në botë që ka përmirësime të mprehta në departamentin e buxhetit, por të paktën me Moto G Power, ato po vijnë.

LCD 720p, për shembull, mund të jetë i dhënë në një telefon 200 $ Motorola. Por është një nga të paktët në këtë nivel çmimi që ka një ritëm rifreskimi 90 Hz – shpresojmë se çipi i MediaTek do të jetë mjaft i fuqishëm për të shfaqur çdo pjesë të përmbajtjes 90 Hz, ndryshe nga OnePlus Nord N100 më i lirë. Veçanërisht, Motorola i dha Evropës disa telefona nën 250 euro me ekrane 90 Hz në fillim të këtij viti, kështu që Moto G Power (2022) me të vërtetë e ngjallë ndjenjën se Shtetet e Bashkuara dhe Kanadaja janë kabina në këtë tren të veçantë (i cili u thirr më herët javë).

Niveli i peshës së puplave të Motorola-s ka marrë gjithashtu sensorin e parë të kamerës me super-rezolucion me një njësi 50MP, megjithëse është i pajisur me sensorë makro dhe thellësi 2MP.

Pjesa tjetër është shumë standarde Moto G me çmim të ulët: një bateri 5,000 mAh (e reklamuar për 3 ditë), një fole kufjesh, një vlerësim IP52, mungesa e NFC dhe disa vonesa të papërshtatshme të OS me përfshirjen e Android 11 .

Republika Wireless dhe Metro by T-Mobile do të marrin telefonin së pari “në muajt e ardhshëm”. Disponueshmëria e mëtejshme do të hapet më pas në AT&T, Boost Mobile, Cricket Wireless, Google Fi, UScellular, Verizon dhe Xfinity Mobile. Në tregun e zhbllokuar, Amazon, Best Buy dhe Motorola do të fillojnë shitjet në fillim të vitit 2022.