Warner Bros. Games shpall luftëtarin e platformës MultiVersus falas për të luajtur për PS5, Xbox Series, PS4, Xbox One dhe PC

foto

Publisher Warner Bros. Games dhe zhvilluesi Play First Games kanë shpallur MultiVersus, një luftëtar me platformë të lirë, dy kundër dy, që kombinon “një kast gjithnjë në zgjerim të personazheve ikonë dhe universeve legjendare”. Ai do të nisë për PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4, Xbox One dhe PC në vitin 2022 me mbështetje të plotë për lojëra të kryqëzuara, netkod të dedikuar të rikthimit të bazuar në server dhe “stinë të mbushura me përmbajtje”. Regjistrimi paraprak është i disponueshëm tani në faqen zyrtare të internetit.

MultiVersus do të shfaqë një sërë heronjsh dhe personalitetesh të dashur për t’u bashkuar ose për të konkurruar në beteja epike, duke përfshirë Batman, Superman, Wonder Woman dhe Harley Quinn (DC Super Heroes & DC Super-Villains); Shaggy (Scooby-Doo); Bugs Bunny (Looney Tunes); Arya Stark (Game of Thrones); Tom dhe Jerry (Tom dhe Jerry); Jake the Dog dhe Finn the Human (Koha e aventurës); Steven Universe dhe Garnet (Steven Universe); një krijesë e jashtëzakonshme origjinale e quajtur Reindog; dhe shumë të tjera që do të vijnë.

Duke shfaqur ndeshje me një theks të fortë në lojën bashkëpunuese në internet, çdo luftëtar do të pajiset me një grup të thellë mekanikësh luftarakë që dallojnë pamjen e freskët të lojës në lojën dy kundër dy. Kjo i lejon luftëtarët të mburren me lëvizje të personalizueshme që kombinohen në mënyrë dinamike me personazhet e tjerë ndërsa luftojnë për epërsi. Nga Wonder Woman dhe sulmi i saj Lasso of Truth që çiftëzohen papritur me Shaggy dhe predhën e tij sanduiç, tek aftësia e Arya Stark për të ndërruar fytyrën që përdoret për të plotësuar vizionin lazer të Supermenit, e pamundura mund të bëhet e mundur përmes kombinimeve dhe ndeshjeve befasuese të ekipit. Ndeshjet me shumë lojtarë të mbushur me argëtim të lojës mund të vendosen në sfondin e mjediseve të ndryshme të ri-imagjinuara nga botët mahnitëse, të tilla si Batman’s Batcave, Jake and Finn’s Tree Fort dhe shumë të tjera. MultiVersus do të përfshijë gjithashtu përplasje intensive një kundër një dhe një modalitet të lirë për të gjithë me katër lojtarë, ku vetëm një luftëtar mund të dalë në krye.

Për më tepër, MultiVersus do të shfaqë një kastë të talentuar që do t’i japin zërat e tyre lojës, duke përfshirë Kevin Conroy (Batman: The Animated Series, Batman: Arkham seri) si Batman, George Newbern (Liga e Drejtësisë vs. The Fatal Five, Injustice 2 ) si Superman, Abby Trott (Carmen Sandiego) si Wonder Woman, Tara Strong (Batman Ninja, seri Batman: Arkham) si Harley Quinn, Matthew Lillard (Scooby-Doo) si Shaggy, Eric Bauza (karikaturat e Looney Tunes) si Bugs Bunny dhe Tom dhe Jerry, Maisie Williams (Game of Thrones) si Arya Stark, John DiMaggio (Adventure Time) si Jake the Dog, Jeremy Shada (Adventure Time) si Finn the Human, Daniel DiVenere (Spirit Riding Free) si Steven Universe, Estelle ( Steven Universe) si Garnet dhe Andrew Frankel (Jellystone) si Reindog.

“Me MultiVersus ne po krijojmë një lojë të veçantë konkurruese që na lejon të kombinojmë një listë të thellë të ekskluziviteteve të njohura të Warner Media për lojtarët që të shijojnë,” tha presidenti i Warner Bros. Games, David Haddad në një deklaratë për shtyp. “Ne jemi në partneritet me ekipin e talentuar në Player First Games për të sjellë së bashku një luftëtar të platformës online falas për të luajtur me një mori karakteresh ikonë që fansat i njohin dhe i duan, nga Wonder Woman dhe Bugs Bunny te Shaggy dhe Arya nga Game of Fronet. Dhe ky është vetëm fillimi, pasi ne jemi të ngazëllyer për të mbështetur sezonet e ardhshme dhe përmbajtjen e vazhdueshme të lojës.”

Bashkëthemeluesi dhe drejtori i lojës Player First Games, Tony Huynh shtoi, “MultiVersus është një projekt ëndërr për ekipin tonë në Player First Games, dhe ne jemi të ngazëllyer për të zbuluar zyrtarisht lojën. Ne kemi ndërtuar MultiVersus nga themeli për të qenë një lojë bashkëpunuese, sociale që përfshin punën dhe strategjinë ekipore. Ne jemi gjithashtu të fokusuar në ofrimin e një loje të klasit të parë në internet përmes një kodi rrjeti të dedikuar të rikthimit të bazuar në server, në mënyrë që miqtë dhe rivalët të mund të shijojnë një përvojë konkurruese të pandërprerë ndërsa e bëjnë atë me listën tonë të larmishme të personazheve.”