Nickelodeon All-Star Brawl shpall DLC falas të kostumit

foto

Një përditësim falas që vjen në Nickelodeon All-Star Brawl do të shtojë kostume alternative për kastin e personazheve vizatimorë të crossover-it. Loja luftarake e platformës e lëshuar së fundi bashkon shumë ikona të shquara të Nicktoons si SpongeBob SquarePants, Danny Phantom, CatDog dhe Invader Zim. Pavarësisht nga fakti se ato janë një tipar kryesor në të gjithë zhanrin e luftimeve të kryqëzimit, Nickelodeon All-Star Brawl u lançua pa kostume alternative për zhgënjimin e disa fansave.

Me lojëra të tilla si Super Smash Bros. dhe PlayStation All-Stars Battle Royale që shërbejnë si frymëzim, Nickelodeon All-Star Brawl bashkon një listë të madhe personazhesh që mund të luhen. Marka Nicktoons ka prodhuar një numër të madh të serialeve të animuar nostalgjike që nga vitet ’90, duke filluar nga SpongeBob SquarePants te Avatar: The Last Airbender te The Loud House, dhe të gjitha ato janë të përfaqësuara brenda lojës. Megjithatë, disa veçori të dukshme të përbashkëta për këtë zhanër munguan nga Nickelodeon All-Star Brawl pas publikimit, duke zhgënjyer shumë fansat. Mungesa e kostumeve alternative uli larminë vizuale të titullit dhe i bëri konfuze të panevojshme luftimet që përfshinin klone të personazheve, megjithëse zhvilluesit më vonë njoftuan se funksioni do të mbërrinte si një përditësim falas. Nickelodeon All-Star Brawl gjithashtu i mungon aktrimi i zërit për të gjithë luftëtarët e tij, megjithëse disa fansa shpresojnë se kjo mund të korrigjohet gjithashtu në një përditësim pas lëshimit.

Një trailer i stilit shumë retro për kostumet falas të Nickelodeon All-Star Brawl, i postuar në YouTube nga IGN, tregon fluksin e ardhshëm të modës në lojë. Çdo personazh i vetëm në listë do të marrë veshje të reja për të zgjedhur, me shumë prej tyre duke i bërë homazh historisë së Nicktoons. Për shembull, Spongebob bëhet numër 1 me kapelën e tij të dashur për pije me gaz, ndërsa Sandy Cheeks merr uniformën e saj të purpurt nga një garë e rrezikshme para letargji. Aang mund të vendosë një kapelë të mprehtë, pushtuesi Zim merr maskimin e tij të tmerrshëm njerëzor dhe të dy përfaqësuesit e breshkave adoleshente Mutant Ninja mund t’i rikthehen modeleve të tyre klasike bardh e zi. Të gjitha këto modele alternative do të jenë të disponueshme më 3 dhjetor dhe në Nintendo Switch më vonë në dhjetor, falas.

Ndërsa Nickelodeon All-Star Brawl bashkoi Nicktoon të ndryshëm për disa luftime konkurruese, MultiVersus do të tërheqë prona të ndryshme të Warner Bros në zhanrin e lojërave luftarake crossover. Titulli i shpallur së fundmi duket i etur për të kapërcyer konkurrencën, me MultiVersus duke përfshirë kostume alternative në fillim dhe jo si një shtesë pas lançimit. Titulli pa pagesë do të bashkojë një larmi të madhe ekskluziviteti të veçantë, me përfaqësues nga DC Comics, Scooby-Doo, Game of Thrones, Looney Tunes dhe më shumë. Kryqëzimi i madh i Warner Bros do të shfaqë gjithashtu aktrim zanor për çdo personazh të vetëm në listë, me aktorë të dashur që do të kthehen për të ripërsëritur rolet e tyre, duke përfshirë Kevin Conroy si Batman dhe Maisie Williams si Arya Stark.

Me shtimin e kostumeve alternative, Nickelodeon All-Star Brawl do të shtojë një veçori shumë të kërkuar që mungonte dukshëm pas publikimit. Klasifikimi i kryqëzimit përmban një kast të madh personazhesh, secili me historinë e tij unike brenda botës së animuar të Nicktoons. Kjo histori lejon një sërë veshjesh alternative shumë nostalgjike dhe të njohura, të cilat duhet ta bëjnë më të lehtë për lojtarët të identifikojnë luftëtarin e tyre gjatë një ndeshjeje plot tension.