Prodhuesi premium i tharjeve që po nxjerr në treg një smartphone

foto

Prej vitesh jam e fiksuar pas tosterit fantastik të Balmudës. Siç mund ta dinë disa lexues, unë jetoja në Japoni gjatë kohës që punoja për Engadget dhe shfletoja nëpër superstore të elektronikës si Yodobashi Camera dhe Yamada Denki, duke parë kamerat e nivelit të lartë, lojërat e çuditshme 3DS që nuk do të arrinin kurrë në Perëndim. dhe kate turne mbi dysheme të pajisjeve shtëpiake dhe veglave. Ka kate të tëra dyqanesh të dedikuara për tenxhere me oriz, kaldaja me ujë dhe të tjerat. Dhe është e mahnitshme.

Sidoqoftë, furra premium e tharësit të Balmuda ishte kulmi. Për fat të mirë, dolli me bazë avulli i kompanisë ka arritur në SHBA vitet e fundit dhe tani, për 329 dollarë, ju mund të keni fetat më të buta të bukës së thekur që mund të imagjinoni. Por për ata në Japoni, Balmuda ka prezantuar tani smartfonin e saj të parë.

Është një pajisje e imët me një ekran Full HD 4,9 inç. Kompania u bashkua me Kyocera për të prodhuar pajisjen Android, e cila ka 5G dhe karikim me valë. Ai vjen me një kamerë të pasme 48 megapikselë, një kamerë të përparme 8 megapikselë dhe një sensor të gjurmëve të gishtërinjve. Balmuda Phone mundësohet nga një procesor Snapdragon 765 dhe, siç mund ta thoni, pajisja ka specifika relativisht të peshës së mesme. Kompania mund të jetë duke përdorur statusin e saj premium për të bindur blerësit e smartfonëve.

Për momentin, kompania nuk ka plane për të nxjerrë telefonin jashtë Japonisë.