PSA: Apple Watch Series 7 thuhet se do të jetë i kufizuar në furnizim gjatë para-porosive

foto

Apple më në fund ka konfirmuar se Apple Watch Series 7 do të jetë në dispozicion në dyqane më 15 tetor, me para-porosi duke filluar këtë të Premte, 8 Tetor. Megjithatë, nëse planifikoni të blini një Apple Watch të ri, kini parasysh se disponueshmëria mund të jetë vërtet i ulët për shkak të furnizimeve të kufizuara.

Sipas burimeve nga blogeri dhe YouTuberi i Apple Jon Prosser, prodhimi masiv i Apple Watch Series 7 filloi më pak se një muaj më parë. Kjo thuhet se ka rezultuar në inventarë vërtet të ulët, që do të thotë se nuk do të ketë shumë njësi në dispozicion për dërgesë të menjëhershme javën e ardhshme.

Prosser tashmë kishte raportuar javën e kaluar se para-porositë e Apple Watch Series 7 do të fillonin këtë javë, me produktin që do të dilte në dyqane në mes të tetorit-gjë që doli të ishte e saktë.

Apple Watch Series 7 u njoftua në ngjarjen speciale të Apple në shtator, por kompania nuk kishte thënë kurrë se kur produkti do të bëhej i disponueshëm deri më herët sot. Thashethemet sugjeruan që Apple po përballej me vështirësi në prodhimin e modeleve të reja të Apple Watch, të cilat mund të kenë qenë arsyeja e vonesës së lansimit në dyqane.

Apple thotë se Apple Watch Series 7 do të jetë në dispozicion në më shumë se 60 vende në fillim, përfshirë Australinë, Kanadanë, Kinën, Francën, Gjermaninë, Indinë, Japoninë, Meksikën, Rusinë, Korenë e Jugut, Emiratet e Bashkuara Arabe, Britaninë e Madhe dhe SHBA.

Porositë paraprake do të fillojnë në 5 të mëngjesit PT më 8 tetor. Nëse vërtet dëshironi një Apple Watch Series 7, zgjohuni më mirë herët të Premten-përndryshe, mund të mos jeni në gjendje të merrni një njësi në kohë për lansimin zyrtar javën e ardhshme.