Samsung do të dalë në krye të Apple dhe Google me ‘Galaxy Unpacked Part 2’

foto

Samsung njoftoi të martën se do të mbajë një tjetër Galaxy Unpacked më 20 tetor, me ftesa tashmë të dërguara për ngjarjen.

Gjigandi i teknologjisë ka postuar një teaser për “Galaxy Unpacked Part 2”, i cili do të transmetohet drejtpërdrejt përmes kanalit të tij në YouTube. Kjo do të thotë që ngjarja do të jetë e disponueshme vetëm për t’u parë në internet. Ajo vjen e nxehtë pas Samsung Galaxy Unpacked në Gusht, ku lançoi Samsung Galaxy Z Fold 3 dhe Z Flip 3 si dhe orët inteligjente Galaxy Watch 4.

Hardshtë e vështirë të thuash se çfarë do të zbulojë Samsung javën e ardhshme, por teaseri tregon një grumbull ikonash që i përkasin aplikacioneve të pronarit të kompanisë që gëlltiten nga kutitë. Kompania u përfol më parë se po përgatitej për të lançuar Samsung Galaxy S21 FE në fund të tetorit, por kjo nuk duket të jetë më për shkak të mungesës globale të çipave.

As Samsung nuk pritet të shpallë serinë Galaxy S22 këtë vit. Përgjigja e kompanisë për telefonat më të mirë Android mund të shpaloset në fillim të vitit të ardhshëm, kështu që detajet në lidhje me ngjarjen e Samsung javën e ardhshme janë hamendjet e kujtdo për tani.

Vlen të përmendet se ngjarja e ardhshme shënon ngjarjen e katërt të Samsung këtë vit. Në janar, gjiganti i teknologjisë së Koresë së Jugut prezantoi serinë Galaxy S21, e ndjekur nga debutimi i Galaxy Book Pro dhe Pro 360 në Prill.

Ngjarja do të fillojë në orën 10:00 të ET, e cila vjen një ditë pasi Google zbulon serinë Pixel 6. Para kësaj, Apple është planifikuar gjithashtu të mbajë ngjarjen e vet ndoshta për kompjuterët e gjeneratës së ardhshme Mac.