Shitja e të Premtes së Zezë të Samsung ul deri në 300 dollarë nga pajisjet e palosshme dhe përfshin kufje falas

foto

Familja më e fundit e pajisjeve të palosshme të Samsung është më e mira deri më tani, por edhe më e shtrenjta. Etiketat e tyre të çmimeve të larta mund ta bëjnë të vështirë të jesh një adoptues i hershëm pa zbrazur llogarinë tënde bankare. Por shitjet e së Premtes së Zezë kanë ardhur në tufë për Galaxy Z Flip 3 dhe Galaxy Z Fold 3 – të dyja janë në shitje për çmime rekord të ulëta në Amazon tani. Z Flip 3 është 150 dollarë zbritje dhe deri në 850 dollarë ndërsa Z Fold 3 është 300 dollarë dhe deri në 1500 dollarë. Të dyja vijnë gjithashtu me një palë Galaxy Buds 2 falas nëse aplikoni ofertën promocionale në faqen e produktit përpara se të kontrolloni. Nëse preferoni të porosisni drejtpërdrejt nga Samsung, mund të merrni të njëjtën marrëveshje në Z Fold 3 atje, por Z Flip 3 kushton 50 dollarë shtesë.

Nga të dy, Z Flip 3 na bëri më shumë përshtypje, pjesërisht sepse Samsung rregulloi shumë nga problemet e gjetura në paraardhësin e tij. Ndërsa do të vini re ende një rrudhje në ekranin e tij AMOLED 6.7 inç, nuk është aq i dukshëm sa më parë, dhe ekrani dhe pajisja në përgjithësi duken më të qëndrueshme këtë herë. Celulari nuk gërvishtet më aq lehtë dhe është gjithashtu rezistent ndaj ujit IPX8.

Ekrani kryesor funksionon me rezolucion 2,640 x 1,080 dhe është i këndshëm për t’u përdorur, dhe mbështet shpejtësinë e rifreskimit deri në 120 Hz. Kur paloset, ekrani i jashtëm 1,9 inç shfaq pjesë të shkurtra informacioni si moti dhe ngjarjet e kalendarit dhe mund të përdoret për të aksesuar shpejt disa veçori si Samsung Pay. Ne vlerësojmë gjithashtu veçoritë e reja të softuerit që ndërtoi Samsung, të cilat janë specifike të palosshme, si p.sh. Modaliteti Flex, i cili do të shfaqë gjëra të tilla si një video në YouTube në gjysmën e sipërme të ekranit kur pajisja është pjesërisht e palosur dhe seksioni i komenteve në fund.

Ndërsa Z Flip 3 është edhe mbresëlënës dhe mjaft praktik, ne e gjetëm Z Fold 3 të shquar, por shumë më pak të dobishëm. Është më i madh dhe më i rëndë për një, dhe kur mbyllet, është më i ngushtë se shumica e telefonave inteligjentë, gjë që e bën atë pak të vështirë. Ekrani i tij i brendshëm 7,6 inç AMOLED ofron një përvojë gjithëpërfshirëse dhe është më fleksibël se përsëritjet e mëparshme, dhe ne e vlerësojmë mbështetjen e S Pen. Por në përgjithësi, nuk është smartfoni më i mirë dhe as tableti i vogël më i mirë. Megjithatë, kjo mund të mos ketë rëndësi për ata që janë shumë të ngazëllyer për të pasur një pajisje të palosshme – dhe këto shitje të së Premtes së Zezë e bëjnë atë realitet pak më të aksesueshëm.