Stable One UI 4 (Android 12) ‘ka gjasa’ të mbërrijë para fundit të vitit

foto

Me Android 12 pranë lëshimit të tij zyrtar, përdoruesit e Samsung pa dyshim po pyesin kur mund të presin që One UI 4 të mbërrijë në telefonat e tyre. Falë një postimi të fundit në forum, ne mund të kemi një ide se kur do të jetë.

TizenHelp vuri re një postim në forum ku një moderator ofron një pasqyrë në lidhje me fillimin e qëndrueshëm të One UI 4. Në përgjigje të përdoruesve që pyesin për lëshimin, moderatori tregon se azhurnimi është ende në zhvillim, duke e bërë të vështirë të dallosh saktësisht kur përdoruesit duhet ta presin atë. Sidoqoftë, ata thonë se një shpërndarje para fundit të vitit është mjaft e mundshme.

Sigurisht, merrni me një kokërr kripë deri në një njoftim zyrtar nga Samsung, por një lansim në dhjetor nuk është jashtë sferës së mundësisë. One UI 3 filloi të dalë në pajisjet ndërkombëtare në dhjetor 2020, me azhurnimin që goditi disa nga telefonat më të mirë Android të Samsung në SHBA muajin tjetër. Ne kemi kontaktuar me Samsung për të marrë më shumë detaje dhe do t’ju përditësojmë nëse dëgjojmë.

Moderatori thotë se Samsung po koordinon me operatorët e Koresë së Jugut, kështu që me siguri mund të presim fillimin e modeleve S21 atje para se të arrijmë në pajisje të zgjedhura në rajone të tjera në muajt në vijim.

Samsung tashmë është në programin beta One UI 4, i cili aktualisht është në dispozicion për pronarët e Galaxy S21. Beta e dytë sjell ngjyra dinamike të ngjashme me Materialin, jo ndryshe nga ajo që do të shfaqet në pajisjet Pixel pasi të dalë. Ne gjithashtu mund të dëgjojmë më shumë rreth One UI 4 në Galaxy Unpacked Part 2 të Samsung javën e ardhshme.

Nëse jeni të interesuar të provoni beta, mund të merrni S21 tuaj dhe të regjistroheni duke përdorur aplikacionin Samsung Members nëse jeni në një vend të mbështetur.