Xbox feston GameCube (dhe Dreamcast!) në 20 vjetorin e tyre

foto

A nuk është bukur kur të gjithë shkojnë mirë? Në frymën e gjërave, llogaria zyrtare e Xbox në Twitter ndau një imazh sot në festimin e ditëlindjes së 20-të të OG Xbox, e cila sjell Nintendo, PlayStation dhe madje edhe SEGA në argëtim.

“Një nga epokat më të mira të lojrave” me të vërtetë.

Dreamcast doli në 1998 në Japoni dhe 1999 në pjesën tjetër të botës (përveç Indisë, e cila do ta merrte në fund të vitit 2000), duke e bërë atë gati të mbushte 23 vjeç – më i madhi i bandës.

PS2 ishte i radhës në fillim të vitit 2000, duke e bërë atë 21 këtë vit (i vjetër mjaftueshëm për të pirë në SHBA, por ju lutemi mos derdhni uiski në konzolat tuaja).

Pastaj, sigurisht, ishte lëshimi i GameCube në 2001 – ne festuam ditëlindjen e tij të 20-të në shtator të këtij viti!

Më në fund, fëmija i grupit, Xbox origjinal, doli këtë javë në 2001. Ishte ditëlindja e tij të hënën më 15 nëntor! Gëzuar ditëlindjen, Xbox. Mirë se vini në klubin e konzollave në të 20-at e tyre. Për të festuar 2-0 të madh, ekipi i Xbox ka njoftuar të gjitha llojet e gjërave – por ju duhet të shkoni te PureXbox.com për këtë!