Mi TV Master 77 i Xiaomi është një TV perfekt për videolojra

foto

Xiaomi ka njoftuar një televizor të ri 4K OLED të krijuar me videolojrat në mendje.

Mi TV Master 77-inç, ka dy porta HDMI 2.1, certifikimin ‘Designed for Xbox’, aftësinë për të shfaqur video 4K në 120Hz dhe mbështetje për Dolby Vision.

Preferoni lojërat me PC? Mi TV Master 77 gjithashtu mburret me certifikimin e lojrave profesionale Nvidia G-SYNC, kështu që duhet të krahasohet në mënyrë të favorshme me një monitor të lojrave të nivelit të lartë dhe të sigurojë një përvojë të qetë pa probleme.

Sidoqoftë, nuk përfundon këtu. Përveç Dolby Vision, monitori i ardhshëm Xiaomi mbështet HDR10+, Dolby Vision IQ dhe ka Certifikim të Enhanced IMAX. Ju pëlqen të luani vonë natën? Mi TV Master 77 është i certifikuar TUV Eyesafe, që do të thotë se ka një filtër kundër dritës blu për mbrojtjen e syve.

Sa i përket zërit, një sistem rrethues i integruar me nëntë altoparlantë 70W 3.1 i akorduar nga Harman Kardon (me mbështetje për Dolby Atmos) duhet të injektojë një ‘stol’ serioz në xhirimin tuaj të ardhshëm me lazer.

Super-madhësia e Mi TV Master duhet të apelojë edhe për adhuruesit e kinemasë në shtëpi. Ai krenohet me një raport kontrasti të pretenduar prej 1,500,000: 1, një shkëlqim maksimal prej 1000 nits dhe thellësi ngjyrash 10-bit që mbështet 98.5% të gamës së ngjyrave DCI-P3.

Vetë dizajni i panelit ia vlen të admirohet. Me një trashësi prej vetëm 8.2 mm, ky televizor 77-inç është më i hollë se disa smartphone. Pjesa e pasme e setit është e mbuluar me xham – një tjetër prekje e bukur premium.

Me pak fjalë, duket se Xiaomi ka dalë me një nga televizorët OLED më të shquar atje. Për më tepër, ai po karikon shumë më pak nga sa pritej për të: Mi TV Master OLED 77 do të dalë në shitje për 1999 juanë (rreth 2300,, 3100 dollarë, 4200 dollarë aur) kur të nisë në Kinë këtë vit. Xiaomi nuk e ka konfirmuar ende nëse kompleti do të shitet jashtë Kinës.